Zasady działania rekuperatora

Na aktualnym rynku jaki wyspecjalizował się w funkcjonalnych technikach grzewczych a także wentylacyjnych polecane jest wiele efektywnych systemów, pośród, których ciekawą pozycję zajmuje system wentylacji o charakterze mechanicznym opierający się na zastosowaniu zjawiska rekuperacji.

Co to jest rekuperacja?

Wyjaśniając wprost rekuperacja jest systemem wentylacji mechanicznej, którego najważniejszym zadaniem jest ciągła wymiana w pomieszczeniach zamkniętych powietrza z równoczesnym odzyskiwaniem jego ciepła. Wywiewane powietrze , które przechodzi przez stanowiące centralę wentylacji rekuperatory oddaje swoje ciepło, jakie następnie ogrzewa wdmuchiwany z zewnątrz strumień zimnego powietrze. Dzięki możliwości odzyskiwania energii cieplnej, wentylacja o charakterze mechanicznym z zamontowanym wymiennikiem ciepła posiada wiele zalet, które zaczyna dostrzegać coraz większa grupa osób szukających najfunkcjonalniejszych a zarazem oszczędzających energię rozwiązań.

Rekuperatory i systemy wentylacyjne – jakie są zalety z tego połączenia?

Rekuperacja należy do wyjątkowo energooszczędnych a zarazem bardzo optymalnych pod względem efektywności rozwiązań technologicznych, które nie jedynie nie wymagają olbrzymich nakładów finansowych w eksploatacji ale ponadto charakteryzują się olbrzymią trwałością oraz bezawaryjnością. Wentylacja wyposażona w nowoczesny wymiennik ciepła jest cicha i w pełni zautomatyzowana. O wykorzystaniu jej energooszczędnych zalet sięgających nawet dziewięćdziesięciu procent odzyskiwania ciepła z wywiewanego powietrza w dużej mierze zależy specjalne zaplanowanie rozmieszczenia instalacji. Oferowane w sprzedaży najnowocześniejsze rekuperatory przy prawidłowej instalacji wentylacji mogą zagwarantować aż 40 procent oszczędności kosztów związanych z ogrzewaniem pomieszczeń, w których wentylacja tego rodzaju znajdzie swoje zastosowanie.

Leave a comment